Udany związek to element, o który należy zadbać. Wiadomo, że w tym względzie są różne dni, są gorsze i lepsze dni, są różne sprzeczki, niedomówienia, ale jednocześnie też są i te znacznie lepsze dni. O to, aby związek był dobry, aby był udany, należy o niego odpowiednio dbać. W jaki zatem sposób dbać o związek, aby można było mówić o pozytywnych tego efektach?

Szczerość w związku

Na pewno w tym względzie bardzo ważna jest wspólna rozmowa, szczerość wobec siebie. Bez tego elementu nie może być mowy o udanym związku. Tylko na krótką metę można nie być szczerym i udawać kogoś innego niż się jest. Odrębną kwestią na pewno jest życie seksualne. To także jest jeden z istotnych w związku elementów, który cementuje dany związek, który powoduje, że jest on bardziej udany, a wszelkie nieporozumienia można likwidować, można z nimi sobie poradzić. Istotnym elementem na pewno więc jest zadbanie o tę sferę w związku. Seks zbliża, powoduje że w ludzkim organizmie wytwarzają się różne pozytywnie wpływające na niego substancje, w tym głównie będziemy wskazywać na endorfiny. Istotnym elementem zatem jest to, aby o ten aspekt zadbać. Sfera seksualna oczywiście nie może sprowadzać się do odbywania raz na jakiś czas stosunku seksualnego.

Rutyna w seksie

Ta sfera nie znosi rutyny, nie znosi powtarzania tych samych pozycji, tych samych miejsc, tej samej gry wstępnej. To po prostu może się znudzić i seks już nie będzie tak cieszył jak wcześniej. Potrzeba jest pewnego rodzaju pikanterii, wprowadzania czegoś nowego, zachwycania się sobą. W odniesieniu do kobiet, istotnym elementem na pewno jest okazywanie czułości. Stosunek seksualny w związku nie może być elementem schematycznym, który nie budzi głębszych uczuć. Istotnym elementem jest także to, aby nie unikać rozmów o seksie, o swoich oczekiwaniach, o swoich oporach, o pewnych trudnościach, które również mogą wystąpić. Związku oczywiście nie należy opierać na seksie, nie powinien to być jedyny ważny aspekt tego związku. Na pewno jednakże powinien on zajmować bardzo istotne miejsce. W przeciwnym razie nawet w najbardziej udanym związku będzie czegoś istotnego brakować, nie będzie tego dopełnienia udanego związku.