Palenie papierosów po stosunku seksualnym jest obrazkiem, który nieraz towarzyszy scenom filmowym. Jednakże nie ma to niczego wspólnego z rzeczywistością. Tak naprawdę bowiem nikotyna jest zabójcą potencji seksualnej zarówno w odniesieniu do mężczyzn jak i do kobiet. W głównej mierze negatywny wpływ palenia papierosów jest widoczny w odniesieniu do męskiej potencji seksualnej.

Nikotyna a seks

W jaki sposób więc nikotyna wpływa na aspekty związane ze sprawnością seksualną? Przede wszystkim palenie papierosów ma negatywny wpływ na ciśnienie krwi palacza. To ma oczywiście bezpośrednie przełożenie na taki aspekt, jakim są możliwości seksualne danej osoby. Ponadto również nikotyna jest tym elementem, który powoduje uszkodzenie mechanizmu zastawkowego. Tenże mechanizm jest odpowiedzialny za utrzymanie wystarczającej ilości krwi w obrębie penisa. Kolejnym z aspektów związanych z wpływem palenia papierosów na organizm człowieka jest zmniejszenie ilości wytwarzanej spermy, ilość wytwarzanych plemników, a poza tym również zmniejszona jest ich ruchliwość oraz ich kształt. Przez to mowa jest nie tylko o zmniejszonych możliwościach seksualnych, ale równocześnie także o utrudnieniach w możliwości uzyskania potomstwa. Jak dowodzą badania, mężczyźni, którzy, na co dzień mają do czynienia z nikotyną, są znacznie bardziej narażeni na zjawisko impotencji seksualnej.

Scena z filmu a rzeczywistość

Tym samym nie warto wierzyć scenom filmowym, na którym jakiś maczo pali papierosy i jednocześnie staje się nieokiełznanym bogiem seksu. Tak naprawdę nikotyna nie ma żadnego pozytywnego przekazu dla zdrowia człowieka, w tym również mowa jest o aspektach związanych ze zdrowiem seksualnym. W odniesieniu do kobiet należy mówić o tym, że nikotyna może być powodem przyspieszenia zjawiska menopauzy, może być powodem niemożności uzyskania orgazmu lub znacznego opóźnienia w jego osiągnięciu. Tym samym, jeśli ktoś ma jakiekolwiek problemy natury seksualnej, to bezwzględnie powinien odstawić papierosy. Chociaż nie jest to takie łatwe, to jednak w rzeczywistości palenie papierosów będzie tylko i wyłącznie powodowało pogorszenie się sytuacji.