Afrodyzjak jest to substancja, która ma na celu zwiększenie popędu płciowego bądź potencji.  Zwykle zmieniają poziom płciowych hormonów i działają pośrednio lub bezpośrednio. Substancjom tym przypisuje się wiele szczególnych właściwości. Ludzie nie wiedzą, że afrodyzjaki to często napoje bądź zwykłe pokarmy. Afrodyzjaki sięgają już starożytności. Już od tamtych czasów wierzy się, że dużo produktów działa tak, aby zwiększyć płodność i pobudzenie seksualne. Natomiast ich skuteczność zależy w dużej mierze od dawki, ale również od płci danej osoby, która chce zastosować ich działanie.

Naturalne afrodyzjaki

Naturalne afrodyzjaki to najlepsze substancje, które w żaden sposób nie zadziałają negatywnie na dany organizm. Jednym z najbardziej powszechnych to wino czerwone. Wśród alkoholi oprócz czerwonego wina jako afrodyzjak można użyć białe porto, brandy, szampan bądź wermut. Pamiętać jednak należy, że wyżej wymienione produkty to alkohole i trzeba zachować ostrożność, jeśli chodzi o picie danego trunku „z głową”, ponieważ może mieć ono działanie odwrotne. Niekiedy wymioty, ale również pochwa staje się sucha oraz osłabia erekcję. Następnym naturalnym afrodyzjakiem może już czekolada. W prosty sposób można ją użyć, na przykład dodając kostkę, bądź dwie do przygotowanej kawy, albo zatrzeć ją na tarce. Duża dawka czekolady działa na brak zmęczenia a co najważniejsze wpływa pozytywnie na nasz nastrój. Innymi naturalnymi afrodyzjakami, które są używane od dawien dawna przy tak zwanych miłosnych napojach są: kardamon, wanilia, kminek, goździki anyżek oraz kolendra.

Jakich afrodyzjaków używać?

Dla niektórych osób to szok, ale afrodyzjakiem, który pobudza popęd seksualny jest seler oraz trufle. Obok perfum, które również są afrodyzjakami można zaliczyć również olejki eteryczne. Jako najskuteczniejsze afrodyzjaki wśród zapachów uważa się aromaty: drzewa sandałowego, magnolii, cynamonu, jaśminy, lawendy jak i pomarańczy. Używane są one do balsamów do ciała jak również do kąpieli. Dlatego wbrew pozorom afrodyzjaki nie muszą mieć formy tylko i wyłącznie tabletek. Szybki tryb życia, stres w pracy oraz w domu powodu między innymi zmniejszenie zainteresowanie seksem. Dlatego właśnie dostępne są na rynku takie substancje, które pomagają zwiększyć swoje libido. Afrodyzjaki pobudzają do różnych działać, rozbudzają nasze zmysły a co najważniejsze działają na nas pozytywnie w sypialni.