U pewnej części pacjentów cukrzyca wywołuje jednoczesne wystąpienie problemów z potencją seksualną. W niektórych przypadkach mamy jednakże do czynienia z obniżoną sprawnością seksualną jako pierwszy objaw pojawiającej się cukrzycy. Wystąpienie problemów seksualnych u diabetyków jest jednakże niejednoznaczne. Tak naprawdę w takim przypadku owe zaburzenia funkcji seksualnych mogą mieć bardzo zróżnicowane podłoże. Można wyróżnić w tym miejscu:

  • – przyczyny neurologiczne
  • – angiopatię
  • – problemy z krążeniem
  • – zaburzenia hormonalne

 Osoby dotknięte problemem cukrzycy zawsze będą odczuwać obniżoną sprawność seksualną. Możne ona objawiać się między innymi brakiem erekcji, brakiem wzwodu, zanikiem popędu seksualnego, spadkiem popędu seksualnego, problemem z uzyskaniem orgazmu, dyspaurenią. Jednakże w każdej sytuacji istnieje możliwość leczenia nie tylko samej cukrzycy, ale jednocześnie też pojawiających się problemów natury seksualnej.

Leczenie funkcji seksualnych

W obliczu problemów natury seksualnej połączonych z występowaniem cukrzycy, nie można po prostu sięgnąć po jakieś dostępne leki. W tymże aspekcie koniecznym elementem jest zwrócenie się o pomoc do lekarza. Bardzo ważne jest przeprowadzenie szerokiego wywiadu seksuologicznego. Poza tym należy dokładnie sprawdzić, co stoi bezpośrednio za owymi problemami natury seksualnej, za obniżoną sprawnością seksualną. Nie można tutaj nie wskazać na konieczność wykonania badania poziomu poszczególnych hormonów, co może dać odpowiedź na nurtujące pytania.

kamagra paczkomat

Cukrzyca i sildenafil

W lekach na zaburzenia erekcji często substancją czynną jest sildenafil. Jego pozytywne działanie odkryto podczas szerokich badań nad poszukiwaniem leku na chorobę niedokrwienną serca oraz na nadciśnienie tętnicze. Wprawdzie w odniesieniu do tych chorób nie uzyskano pozytywnego działania środka, ale udało się potwierdzić, że ma on wpływ na możliwość uzyskania wzwodu. Przeprowadzono także badania nad korelacją pomiędzy lekami zawierającymi sildenafil oraz cukrzycą. Owe badania potwierdziły, że obecność sildenafilu w ludzkim organizmie znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, a w sytuacji, gdy mamy do czynienia z występowaniem tej choroby, może przyczynić się do obniżenia pojawiania się jej objawów oraz jej rozwoju.

Tym samym leki zawierające sildenafil mogą być stosowane przez diabetyków borykających się z obniżoną sprawnością seksualną. Tutaj raczej trudno będzie się dopatrzeć jakiegokolwiek negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu.