Kłopoty w łóżku dotykają coraz większą ilość par. Co więcej, niektóre z problemów seksualnych dotykają bardzo młodych ludzi, co tym bardziej powinno niepokoić. Za problemami seksualnymi można dojrzeć bardzo wiele różnych powodów, bardzo wiele różnych przyczyn. Tych powodów powstaje coraz więcej, a odpowiedzialne za to jest oczywiście zwiększające się tempo życia. Dlaczego niedomagamy w łóżku? Przede wszystkim dlatego, że o siebie, o swój organizm, o swoje zdrowie nie dbamy w odpowiedni sposób. Tak można powiedzieć najprościej i będzie to prawda.

Seks a samopoczucie

Nie dbamy o swoją codzienną dietę, o wypoczynek, o odpowiednią jakość snu. Ponadto także nie zawsze mamy czas na to, aby co nieco potrenować, nie mamy czasu na aktywność fizyczną. To jednak jest tylko jedna strona medalu. Mówiąc o przyczynach obniżonej sprawności seksualnej, nie można nie wskazać na pewne kłopoty w związku, na niedomówienia, na kłótnie. Brak ich rozwiązywania, brak kompromisu, powodują, że ma to znaczenie dla jakości związku oraz jakości seksu w związku. Ciągłe kłopoty, brak zrozumienia, wzajemne pretensje, brak wychodzenia na przeciw oczekiwaniom, potrzebom jest powodem do tego, że trudno jest nawet mówić o godzeniu się poprzez seks. Owe problemy mają bezpośrednie przełożenie także na obniżenie poziomu testosteronu, ma przełożenie na obniżenie poziomu libido.

Kompromisy a libido

Jeśli w tym względzie nie dojdziemy do żadnego kompromisu, jeśli owe problemy będą się pojawiały każdego dnia, to bardzo trudno będzie mówić o udanym życiu seksualnym. Powodów tego, że niedomagamy w łóżku jest bardzo wiele. Im większe tempo życia, im bardziej temu tempu będziemy się poddawać, tym trudniej nam będzie utrzymać poziom naszej sprawności seksualnej na właściwym i zadowalającym nas poziomie. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby zadbać o swoją codzienną dietę, o aktywność fizyczną, o unikanie stresu, o odpowiedni czas przeznaczony na sen. Niemniej jednak nie możemy także zapominać o takiej kwestii jak dogadywanie się w związku z partnerem/partnerką.