Seks jest bez wątpienia ważnym elementem życia każdego człowieka. Rozładowanie napięcia seksualnego poprzez orgazm jest zdecydowanie korzystne ze względów zdrowotnych i społecznych. Poprawia nastrój, zwiększa wydolność organizmu, pozytywnie wpływa na relacje w związku oraz kształtuje w pewnym stopniu pewność siebie. Dlatego zaniedbywanie tej strefy życia jest ogromnym błędem. O ile sam stosunek seksualny nie musi być zawsze taki sam, a nawet skazane jest wprowadzanie innowacyjnych elementów, to jednak zachowaniom po seksie powinna towarzyszyć pewna rutyna. Po odbyciu stosunku obowiązkowym punktem programu powinna być wizyta w toalecie. I ni ma to żadnego związku z mitem, że oddanie moczu po seksie przez kobietę zapobiega zajściu w ciążę. Opróżnienie pęcherza pozwala na wydalenie bakterii, które w trakcie stosunku mogły dostać się do pęcherza moczowego.

Skutki zaniechania

Skutkiem zaniechania tego procederu mogą być nawracające infekcje dróg moczowych, które o ile nie są groźne dla zdrowia, to są bardzo nieprzyjemne i bolesne w trakcie ich trwania. W niektórych przypadkach mogą prowadzić nawet to niechęci albo obawy przed współżyciem, co zupełnie odbiera nam całą przyjemność. Dobrym nawykiem jest również przemywanie miejsc intymnych bieżącą, ciepłą wodą. Kolejnym punktem jest uzupełnienie spalonych kalorii. Niektóre igraszki łóżkowe wymagają naprawdę dobrej kondycji i intensywnego działania. Dlatego niektórzy porównują intensywny seks z wymagającym treningiem, po którym dietetycy zalecają zjedzenie zdrowego posiłku. Kolejnym aspektem nie do pominięcia jest bliskość fizyczna, której nie brakuje podczas stosunku, ale po mało kto o tym pamięta. A szkoda, gdyż buduje to poczucie bliskości, zaufania i bezpieczeństwa. Medycyna mówi o tym, że takie gesty po seksie zwielokrotniają produkcję hormonu odpowiedzialnego za uczucie szczęścia.

Fizyczne zbliżenie

Fizyczne zbliżenie nie powinno być tylko narzędziem prowadzącym do osiągnięcia orgazmu, ale do budowania relacji. Kolejnym ważnym nawykiem powinno stać się spanie w przewiewnej piżamie, która pozwoli na oddychanie naszym narządom płciowym, które na co dzień są zniewolone materiałami, często niedopuszczającymi zupełnie powietrza. Dobrym zwyczajem jest też spanie nago. Dzięki temu nawet przez sen jesteśmy w stanie oddziaływać na zmysły partnera. Kolejną zasadą, która powinna być przestrzegana po seksie jest prawienie sobie nawzajem komplementów. Nawet krótka rozmowa o uniesieniu, które wspólnie przeżyliśmy pozwoli na ciągłe udoskonalanie życia seksualnego.