Poziom libido wraz z wiekiem może się zmieniać. Jednocześnie też ów poziom libido może się obniżać także w stosunkowo młodym wieku. Wiele czynników degenerujących zdrowie człowieka nie pozostanie bez znaczenia. Tym samym zdrowy styl życia to jednocześnie też większe zadowolenie z życia seksualnego i większy poziom ochoty na seks. Jednym z czynników, z elementów wpływających na zwiększenie poziomu libido jest aktywność fizyczna. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiety.

Trening a seks

Aktywność fizyczna powinna mieć oczywiście odpowiedni wymiar, gdyż trudno sądzić, aby po treningu crossfit ktokolwiek miał jeszcze ochotę na łóżkowe igraszki. Przeprowadzone badania wykazały, że kobiety ćwiczące trening cardio odczuwały większe podniecenie oglądając film erotyczny niż te, które nie poddane były treningowi. Ponadto również wedle podobnych badań mężczyźni uprawiający regularnie trzy razy w tygodniu trening siłowy mieli większą ochotę na seks i byli z niego bardziej zadowoleni. W trakcie treningu cardio mamy do czynienia z wydzielaniem przez ludzki organizm endorfin zwanych także hormonami szczęścia. To one powodują znaczące zredukowanie stresu, wszelkiego napięcia, zmniejszają uczucie niepokoju. Tymczasem owe elementy są właśnie głównymi wrogami libido i odpowiadają za obniżenie jego poziomu.

Trening siłowy a seks

Podobnie można powiedzieć w odniesieniu do treningu siłowego. Jest to trening, w którym mamy do czynienia z podniesieniem się poziomu testosteronu. To hormon, który w dużej mierze odpowiada za poziom ochoty na seks. Jednocześnie też musimy zauważyć, że regularne ćwiczenia fizyczne powodują poprawę wyglądu danej osoby, a tym samym jest to element, przez który stajemy się bardziej atrakcyjni dla siebie nawzajem oraz dla siebie samych. Ma to oczywiście duże znaczenie w kontekście zwiększonej ochoty na seks oraz zwiększonej pewności siebie, zwiększonej akceptacji swojego ciała. Aktywność fizyczna jest zatem elementem wpływającym na wiele różnych aspektów związanych z naszym zdrowiem, z naszym dobrym samopoczuciem.